Łupież pstry

Łupież pstry jest w ostatnim czasie jedną z chorób skóry, która zyskuje na swojej powszechności. Co powinniśmy wiedzieć o tym schorzeniu? Jakie są jego przyczyny i jak możemy go leczyć? Ile trwa przeważnie kuracja lecznicza i czy łupież pstry pozostawia jakieś trwałe ślady na naszej skórze?

To nie jest groźna choroba!

Rozważając łupież pstry jako schorzenie należy wskazać, że nie jest to specjalnie groźna choroba. Co prawda może dotknąć ona dość duże połacie naszej skóry – między innymi owłosioną skórę głowy, skórę szyi czy tułowia, to jednak zachorowanie nie zagraża naszemu życiu. Łupież pstry to schorzenie skóry, które odbija się raczej na kwestiach estetycznych tworząc i uwidaczniając plamy na naszej skórze.

Rozwój choroby

Rozwój łupieżu pstrego przebiega etapami, z których pierwszym jest pojawienie się niewielkich plamek na naszej skórze. Maja one przeważnie średnicę zaledwie kilku milimetrów. Dopiero po czasie plamki te zdają się powiększać i łączyć w duże i nieregularne plamy, które mogą przykrywać swoją powierzchnią nawet całą klatkę piersiową czy plecy. Jednocześnie na każdym etapie rozwoju choroby może, ale nie musi wystąpić świąd.
Opisując rozwój łupieżu pstrego nie można pominąć reakcji skóry na promienie słoneczne – już od samego początku rozwoju choroby należy szczególnie unikać eksponowania skóry na promienie słoneczne, gdyż chora skóra nie produkuje melaniny i tym samym nie ulega opaleniu. Wystawiając nasze ciało na promienie słoneczne lub też korzystając z solarium, jesteśmy w stanie wyraźniej zaznaczyć granice plam i je uwypuklić, co może skutkować trwałymi przebarwieniami, które pozostaną nawet po pozbyciu się choroby!

Sposoby leczenia – leczenie łupieżu pstrego

Łupież pstry jest chorobą w pełni uleczalną – w większości przypadków wystarcza zastosowanie miejscowej terapii przepisana przez lekarza maścią, zaś w sporadycznych przypadkach przepisuje się pacjentowi terapię ogólną, która trwa maksymalnie dwa tygodnie. Czy łupież pstry pozostawia jakiekolwiek trwałe ślady na ciele? Tutaj wiele zależy od konkretnego pacjenta i jego cery. Jeżeli mamy do czynienia z cerą podatniejszą na opalanie, to różnica między zdrową skórą, a przebarwieniami powstałymi podczas choroby może być bardziej widoczna niż w przypadku jaśniejszej i mniej podatnej na opalanie karnacji.

Czytaj więcej o skutecznym szamponie w łupieżu pstrym – pityver.pl

Podsumowując, łupież pstry jest coraz powszechniejszą chorobą i jeżeli tylko szybko go zidentyfikujemy i przystąpimy do leczenia, to w ciągu maksymalnie dwóch tygodni powinniśmy przywrócić naszej skórze pełnię zdrowia.

 

KOMENTARZE

  • Pieter

    Można zamówic tylko przez strone? Pytałem w aptece, ale nie mają. Skład jest ciekawy, bo naturalny, a ja boję się nawrotu łupieżu pstrego – w sensie używałbym nawet profilaktycznie, bo skoro naturalny to nie może zaszkodzić.

  • koalka

    Dopadł mnie łupież pstry, na prozno próbowałam walczyć z nim maściami, swędzenie powracało. Od jakiegos czasu uiżywam Pityver i jestem bardzo zadowolona, już po tygodniu plamy zaczęły znikać! Kto chorował ten wie, że to barzdo krótki czas.
    @Pieter póki co zamawiałam tylko na stronie, ale to chyba lepiej bezpośrednio u producenta? Mają fajna prmocje teraz i cały zestaw można dostać za niecałe 100zł. Moim zdaniem warto, pozdrawiam 😉

Zostaw komentarz