Najlepsze sposoby na leczenie żylaków oraz domowe sposoby

Leczenie żylaków może odbywać się przy wykorzystaniu kilku metod natomiast trzeba jasno potwierdzić, że jedynymi, w 100% skutecznymi sposobami na trwałe ich usunięcie jest operacja chirurgiczna bądź laserowe leczenie żylaków. Chociaż medycy bardzo często przepisują leki na żylaki to pamiętajmy, że nigdy nie doprowadzą one do ich zniknięcia. Tabletki, krople czy maści rzeczywiście mogą niwelować zmiany na kończynach dolnych bądź usprawniać stan żył natomiast nie spowodują całkowitego usunięcia żylaków. Farmakoterapia może być więc stosowana w procesie wspomagania, podobnie zresztą jak opaski uciskowe, które zresztą także są często stosowane. Leczenie żylaków jak już wspomnieliśmy może być więc prowadzone poprzez wykonanie operacji chirurgicznej jednak trzeba zaznaczyć, że sposób ten przestaje być już popularny. Dzisiaj coraz częściej wykorzystuje się terapię laserową, która nie tylko wykazuje lepszą skuteczność i brak powikłań, ale przede wszystkim nie jest inwazyjna.

Sprawdź także: Rozszerzone naczynka – co musisz wiedzieć przed wizytą u dermatologa?

Laserowe leczenie żylaków nie jest tak bolesne jak operacja, nie pozostawia tez blizn. Pacjent w dobrej kondycji po zabiegu może już następnego dnia chodzić i wrócić do swojej dotychczasowej aktywności. Niestety, operacja chirurgiczna wymaga co najmniej kilkudniowej hospitalizacji. Podobne efekty daje zresztą także skleroterapia, która polega na wstrzyknięciu do żylaka preparatu, który powoduje jego twardnienie i zaniknięcie – w tym przypadku jednak istnieje możliwość, że problem z żylakami powróci.

Domowe sposoby na żylaki

 

Żylaki stają się coraz częściej nie tylko problemem estetycznym, ale wpływają także na zdrowie i aktywność fizyczną pacjenta. Te niebieskie, wypukłe bruzdy mogą doprowadzić do obrzęku kończyn dolnych a wraz z nim silnego bólu. Co więcej, nieleczone żylaki prowadzą do zakrzepicy żylnej a w skrajnych przypadkach nawet do zatoru i zgonu chorego.

Niestety, okazuje się, że oprócz operacji chirurgicznej bądź laserowego usuwania żylaków żadne inne metody nie są w tym przypadku skuteczne.

I chociaż na rynku dostępnych jest wiele maści czy kremów, które mają niwelować powstałe zmiany to nigdy nie doprowadzą ona do usunięcia żylaków a tylko mogą zahamować ich rozwój.

Pacjenci, którzy zauważyli u siebie pierwsze symptomy powstawania żylaków niezwykle często albo bagatelizują problem albo stosują środki kosmetyczne, niektórzy noszą również opaski uciskowe. To dobre sposoby za niepogłębianiu się problemu jednak leczenie żylaków, które już powstały musi być bardziej inwazyjne.

Dzisiaj uznaje się, że najlepszą metodą jest laserowe leczenie żylaków. To mało bolesny i w pełni skuteczny sposób, by kończyny dolne wróciły do dawnego stanu. Niegdyś stosowano operacje chirurgiczne jednak te nie dość, że są niezwykle bolesne dla pacjenta to mogą prowadzić to licznych powikłań, w tym stanów zapalnych. Co więcej, operacja niesie za sobą blizny, które szpecą nogi tak samo jak żylaki.

Pamiętajmy, że nie istnieją żadne domowe sposoby, które pomogłyby usunąć ten problem. Jeśli zauważyłeś u siebie żylaki musisz zgłosić się do lekarza, który zaleci najlepszą, profesjonalną metodę ich usunięcia.

Źródła:

http://sposobynazdrowie.info.pl/porady/co-to-sa-zylaki/

Zostaw komentarz