Nareszcie dostępny jest skuteczny sposób, by pozbyć się niechcianego tatuażu. Wiele osób podejmuje decyzję o wykonaniu trwałego malunku na skórze pod wpływem emocji, nie zawsze jest ona rozsądna. Bardzo szybko okazuje się, że wzór na ciele przestaje nam się podobać bądź został wykonany na nieodpowiedniej partii ciała. Naukowcy wraz z lekarzami przez wiele lat tworzyli innowacyjne urządzenie, dzięki któremu dzisiaj można pozbyć się tatuażu raz na zawsze. Mowa o laseroterapii, w pełni nieinwazyjnej a jednocześnie skutecznej metodzie zapewniającej usunięcie tatuażu.
Nareszcie dostępny jest skuteczny sposób, by pozbyć się niechcianego tatuażu. Wiele osób podejmuje decyzję o wykonaniu trwałego malunku na skórze pod wpływem emocji, nie zawsze jest ona rozsądna. Bardzo szybko okazuje się, że wzór na ciele przestaje nam się podobać bądź został wykonany na nieodpowiedniej partii ciała. Naukowcy wraz z lekarzami przez wiele lat tworzyli innowacyjne urządzenie, dzięki któremu dzisiaj można pozbyć się tatuażu raz na zawsze. Mowa o laseroterapii, w pełni nieinwazyjnej a jednocześnie skutecznej metodzie usuwania barwnika wprowadzonego w skórę.
Jak wygląda zabieg?
W pierwszej kolejności pacjent odbywa wizytę kwalifikującą do zabiegu. Podczas szczegółowego wywiadu wykluczane są ewentualne przeciwwskazania a lekarz opisuje przebieg laseroterapii. Laser Harmony XL High Power wydziela wiązki światła, które wnikają w głąb skóry prowadząc do niszczenia barwnika. Dzięki temu malunek staje się coraz jaśniejszy aż wreszcie znika całkowicie. Jeśli laseroterapia zostanie wykonana w pełni profesjonalnie a pacjent zachowa odpowiednią profilaktykę po wykonaniu serii zabiegów to istnieje pewność, iż nie pojawią się żadne powikłania – skóra będzie pozbawiona barwnika a w miejscu tatuażu nie wystąpią żadne blizny ani przebarwienia.
Ile zabiegów należy wykonać?
Wiele zależy od indywidualnych preferencji pacjenta. Najczęściej zaleca się serię zabiegów w ilości od 4 do 6 natomiast wpływ na ilość będzie miał kolor tatuażu, głębokość, na jaką został wprowadzony barwnik, rozmiar wzoru, fototyp skóry pacjenta a nawet metoda wykonania malunku. Sam zabieg nie jest zbyt bolesny a osoby o niskim progu bólu mogą wykorzystać przeciwbólową maść. Każdorazowa terapia laserem trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości tatuażu i partii ciała, na której wykonywany jest zabieg.
Profilaktyka po zabiegu
Aby nie dopuścić do powikłań, pacjent musi przestrzegać określonych zasad. Przede wszystkim musi natłuszczać skórę, która poddawana jest laseroterapii. W miejscu tatuażu utworzy się strupek, którego nie można odrywać, gdyż może to prowadzić do powstawania blizn i przebarwień. W okresie miesiąca po ostatnim zabiegu skóra nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych, nie można jej również smarować kosmetykami samoopalającymi ani tymi, które w swoim składzie zawierają alkohol.