Kwas hialuronowy

Okazuje się, że kwas hialuronowy wykorzystywany jest nie tylko w medycynie w celu leczenia nowotworów, chorób reumatoidalnych, chorób oczu czy wątroby, ale docenili go również kosmetolodzy. Kliniki medycyny estetycznej i gabinety dermatologiczne oferują liczne zabiegi z kwasem hialuronowym, dzięki którym skóra zyskuje zdrowie i piękny wygląd.

Kwas hialuronowy w kosmetologii

Na sklepowych półkach bez problemu znaleźć można kremy i liczne maseczki, w których składzie znajduje się kwas hialuronowy. Ten eliksir młodości niweluje nie tylko zmarszczki, ale także idealnie nawilża skórę.

Najlepsze efekty dają jednak nieinwazyjne zabiegi dermatologiczne i te z zakresu medycyny estetycznej, które wykorzystują kwas hialuronowy. Można tutaj wymienić chociażby mezoterapię igłową czy bezigłową.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która produkowana jest przez każdy organizm ludzki. Kwas ten wykazuje doskonałe nawilżanie skóry, jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody. Wraz z wiekiem produkcja kwasu ulega spowolnieniu, przez co dochodzi do destrukcji włókien kolagenowych. W wyniku tego zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Zabiegi dermatologiczne z wykorzystaniem kwasu pozwalają dostarczać go do komórek skórnych uzupełniając niedobory i pobudzając skórę do samoistnej regeneracji.

Mezoterapia

Mezoterapia jest całkowicie bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, jaki wykonuje się w klinikach medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu w powłoki skórne specjalnego preparatu odżywczego, którego zadaniem jest odżywienie skory. W koktajlach tego rodzaju oprócz cennych witamin i odpowiednio dobranych minerałów znajduje się najczęściej właśnie kwas hialuronowy. Dzięki temu skora staje się odpowiednio nawilżona, wygładzona i jędrna a zmarszczki zostają zniwelowane. Kwas hialuronowy jest też zresztą idealnym wypełniaczem i wstrzykuje się go w miejscu pojawienia zmarszczek, dzięki czemu te zostają wygładzone.

Inne zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy służy także do powiększania ust czy modelowania owalu twarzy. Coraz częściej medycy stosują go również w celu korekty nosa czy leczenia chorób stawów.

Kwas hialuronowy idealnie wpływa na pomarańczową skórkę, pomaga spłycać blizny, niweluje przebarwienia skórne i rozstępy.

Ciekawostką jest fakt, iż kwas hialuronowy już od dawna wykorzystywany jest w medycynie. W okulistyce na jego bazie produkuje się na przykład płyny do soczewek oraz krople do oczu. W ortopedii zaś leczy się nim choroby zwyrodnieniowe a w ginekologii służy do szybszego gojenia się ran – udowodniono, że kwas zapobiega nie tylko powstawaniu stanów zapalnych, ale działa także kojąco na podrażnienia czy rany pooperacyjne w obrębie sromu, pochwy czy szyjki macicy.

Zalety wykorzystywania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest tak powszechnie stosowany w różnych dziedzinach medycyny oraz kosmetologii głównie ze względu na bezpieczeństwo jego stosowania i olbrzymią skuteczność. Kwas ten jest naturalną substancją i właśnie dlatego praktycznie nie wytępuja żadne powikłania po jego zastosowaniu. Kwas hialuronowy nie wywołuje alergii, nie powoduje obrzęków ani zaczerwieniania, jest doskonale przyjmowany w przypadku zabiegów w obrębie twarzy jak i innych partii ciała, na przykład piersi (ujędrnianie), pośladków (niwelowanie cellulitu), brzucha czy ud.

Zostaw komentarz